List of 2020 Graduates

View by Degree Title

College of Science Graduates

* cum laude    ** magna cum laude    *** summa cum laude    § Honors Program
DistinctionsNameDegreeCollege Live Stream
 *** Alaa Abdelmoaty Abdelmageed Ahmed Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Viraj Reddy Adduru Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Kristen Agostinelli Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Baizar Ahmad Alamiri Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Hanan Ibraheem A Alatar Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Luis Oscar Andino Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Robert Anecelle Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Joshua James Anglum Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Elana Rachel Aronson Computational Mathematics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Elana Rachel Aronson Applied and Computational Mathematics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Cullen Atwood Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Caitlin Elizabeth Barrale Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ashley Elizabeth Barry Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jackson K. Bates Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Gabriela Elisa Beasley Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Hakeem Bello Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Frederick Benningfield Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ashley N. Berna Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Thomas Kuryla Bertino Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Samantha Jade Bilinski Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Nicholas Robert Bitten Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Stephanie Morgan Boula Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Samuel James Boyd Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Spencer George Bradshaw Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Liam Patrick Brodie Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Logan Bernard Brunner Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Karl Brylow Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jesse Tyler Bublitz Astrophysical Sciences and Technology Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 * Zachary Steven Burns Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Andreia Cadar Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Melissa Camposano Calopiz Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Micah Campbell Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Claire Marilynn Canner Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Juan Pablo Castaneda Arriaga Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Nicole Taylor Cavanaugh Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Dylan Richard Chase Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Jessica Catherine Chellino Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jen-Li Chen Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Lauren Michelle Chester Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alice Blue Clark Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kaitlyn Berchot Clark Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Blake Peterson Cole Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Adriana Coll De Peña Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kristen Ellen Copley Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Isabella Girardi Cox Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Imris Sage Curry Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Connor Daniel D'Angelo Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Vincent Michael Darmohray Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Niccolo Albert Dechicchio Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Lindsey Marie Decoursey Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jordan Cooke Dejewski Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Erica Delles Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Sylvia Jane DeMarree Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Kevin Alexander DiMagno Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Zachary Thomas Divasta Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Shannon Diana Driess Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Rehman S. Eon Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Joshua Evans Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alexander John Fafard Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Julia Nicole Faraone Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kara Louise Farquharson Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Grace Anne Fiacco Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Juliana Jean Fioravanti Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jordan Alexander Frank Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Olivia Ann Edina Fraser Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Jinyu Fu Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Janice Fung Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Justin Paul Gallagher Physics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Justin Paul Gallagher Astrophysical Sciences and Technology MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Tullio Salvatore Geraci Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Utsav Bikram Gewali Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Shereef Hany Ghoneim Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Peter Coventry Gigliotti Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Kenneth Gill Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kaylie Cole Glynn Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Manuel Andres Gomez-Bera Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Christian Goossen Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Michael Jeffery Grant Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Kiera Gross Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Noah Gubernick Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Noah Gubernick Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Shane Thomas Guernsey Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Aditya Gupta Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Aditya Gupta Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Soumya Gupta Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Zein Haidar Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Cianna Dresden Hall Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Megan Carrie Hallenbeck Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Benjamin Thomas Hamilton Environmental Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Yidi Han Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Emily S. Harris Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Justin Michael Haverlick Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jian He Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Nathan Andrew Hedden Computational Mathematics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Nathan Andrew Hedden Applied and Computational Mathematics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Joseph Stephen Hedges Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Helvey Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Devin Herald Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kevin Edward Hernandez Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kiana Marie Herr Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Brian Hettiarachchi Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Thaw Htoo Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Tzu-Jung Huang Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alana Hughes Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ethan Weston Hughes Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ryan Alexander Jaskiel Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Rakshanda Jha Bioinformatics and Computational Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kamal Jnawali Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Courtney A. Johnson Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Joseph Robert Johnson Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Loryn Karēn Johnson Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Theodore Johnston Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kushal Kafle Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 ** Reid Kamhi Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Colleen Thea Kane Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Eric Kelleher Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *§ David Josiah Kelley Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *§ David Josiah Kelley Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Caleb Jeremiah Kellicutt Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Brandon M. Kenny Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Salman Ali Khan Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Carolyn Rose Kidder Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Cory Lee Kiser Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Daniel Adam Knappenberger Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alexander Williams Knowles Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jason Grey Konowitch Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Emily M. Kotnik Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Timothy Aaron Kovach Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Michal Kucer Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 * Peyton Daniel Kunselman Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Breanna Mary Laber Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *§ Luke John Laffey Physics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Luke John Laffey Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Brian Christopher Lake Physics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Brian Christopher Lake Astrophysical Sciences and Technology MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jacob Alexander Lange Astrophysical Sciences and Technology Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Brenda Cecilia Lara Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kelsey Marie Lawton Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Logan Lemay Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Sean D. Lewis Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Minyao Li Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Zhongrui Li Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Yilong Liang Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Simon Lin Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Herlandt Lino Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Xinbei Liu Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Yansong Liu Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Jared Luce Jr Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jianfang Ma Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Connor Jude MacKenzie Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Christina Teresa Magagnoli Physics BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Christina Teresa Magagnoli Astrophysical Sciences and Technology MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Danielle Mailhot Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Michelle Mailhot Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Baabak G. Mamaghani Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Himaja Mandla Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Evan Manfreda-Schulz Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Timothy P. Masucci Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Mary Amin Adib Matta Awad Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ryan Paul Mazur Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Michael McGowan Environmental Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Tim McNutt Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Liam Tyler Megraw Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Dale Robert Mercado Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Vincent Milone Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Bahareh Modanloo Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Morgan Rose Motherwell Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Ryan J. Musich Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ryan J. Musich Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Emily Rebecca Myers Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Gregory M. Nero Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Natasha Nigam Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Petr Nikitin Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Cooper Gerald Norris Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kelechi Obinna Olelewe Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Trevor Stewart Penix Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Aaron D. Pennington Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Mackenzie Lynn Pershun Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Jennifer Pfaff Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jennifer Pfaff Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Juliana Anais Pinzon Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Sankaranarayanan Piramanayagam Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Franklin Polvino Applied and Computational Mathematics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Latrell Elijah Powell Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Mariel Pridmore Bioinformatics and Computational Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Clayton Howard Pruitt Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Vaishnavi Jayant Purandare Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Zhongchao Qian Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Jason Michael Reff Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Liam Timothy Reilly Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Adam Joseph Reitz Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Maksim Aleksandrovich Ribalko Biochemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
David Normand Richard Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Spencer Chase Richman Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Spencer Chase Richman Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ryne Roady Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Nelmy Manuel Robles-Serrano Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Krista Rohan Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Andrew Joseph Rosato Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Andrew Joseph Rosato Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Caitlin Rebecca Rose Astrophysical Sciences and Technology MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Yara Maria Lamadrid Rose Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Yara Maria Lamadrid Rose Bioinformatics and Computational Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Jenifer Rosete Garcia Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Sailee Mathew Rumao Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Taylor Rund Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Daniel James Ryckman Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Patrick Rynkiewicz Bioinformatics and Computational Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jonah Isaac Saitz Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Michael G. Saunders Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Hannah Grace Saxena Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Aaron D. Scheuch Bioinformatics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alec Brendan Schneider Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Nicholas Carl Schug Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kevin Schutt Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Benjamin Michael Scott Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Andrew Brendan Searns Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
William Gregory Seifried Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Seitz Materials Science and Engineering MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alberto Serrano-Calva Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Rushi Jaykishorbhai Shanishchara Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Devon James Shedden Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Devon James Shedden Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Chenqi Shi Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Kenneth J. Shultes Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Donald Shultz Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Alexandria Juliana Shumway Bioinformatics and Computational Biology BS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Alexandria Juliana Shumway Bioinformatics MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Emma Jane Siefert Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Gary Sliva Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jason K. Slover Imaging Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ian Smith Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ Liam Bruce Smith Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Red Oceanus Smith-Sweetser Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Dana M. Soika Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ge Song Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Shaojun Song Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Evan Neil Squier Environmental Science MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Benjamin Noah Stahlsmith Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ***§ KayLee Kristal Steiner Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jacob Scott Stevens Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 **§ Anne Catherine Stevenson Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Michael Stilwell Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Luke Matthew Stohrer Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Dennis Tao Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jennifer Grace Tarantino Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Rachel Elaine Taylor Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Emily Rebecca Thomas Applied and Computational Mathematics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Rachael J. Thormann Computational Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * Avery Estrada Torrance Applied Mathematics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Emily G. Trainor Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Dalton Tyler Trask Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Adam James Turner Applied Statistics and Actuarial Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Kenzo Uchigasaki Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Joseph Armando Urbano Materials Science and Engineering MS (BS/MS group) May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Amanda Lemi Van Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Alexis Lorraine Vanitski Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Nicholas William Wagner Biology BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 * William John Wainwright Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Zachary Challenger Ward Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Kelly Lynn Waters Chemistry BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Hongbing Wei Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Xavier Michael Weisenreder Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ruby Isabella Whorl Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Leonard James Wilkinson Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Matthew Ryan Williams Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 ** Ryan Andrew Wills Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Robert Palumbo Winter Chemistry MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jacob Harris Wirth Imaging Science Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Haley Elizabeth Wiskoski Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
William Arthur Woodman Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Jiacheng Wu Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Daniel Michael Wysocki Astrophysical Sciences and Technology Ph.D. May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Xiang Xie Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Ruoxuan Xu Physics BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
 *** Joyce Yang Biotechnology and Molecular Bioscience BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Valerie Yost Imaging Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Chen Luan Zhang Environmental Science BS May 16, 3:30‑4:30 p.m.
Zhuo Zhang Applied Statistics MS May 16, 3:30‑4:30 p.m.