List of 2021 Graduates

View by Degree Title

Kate Gleason College of Engineering Graduates

* cum laude    ** magna cum laude    *** summa cum laude    § Honors Program
DistinctionsNameDegreeCollege Live Stream
Mohammad Abdullah Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sani Rasheed Abdullah Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Alexander Peter Abel-Ferretti Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Hira Abid Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
James Michael Abplanalp Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Joshua Scott Abrams Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Joshua Scott Abrams Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Louai Mohamed Sabri Abuelenin Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Daniel W. Adams Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Daniel W. Adams Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Jigar Dharmendra Adhiya Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Torie Lee Adler Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Torie Lee Adler Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Ryan Michael Agedal Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Donna Aiken Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Saif Al Graiti Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Claudia Alant Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Claudia Alant Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Nils Jarryd Aldeborgh Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Christopher Charles Alexander Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sean Conner Alfonso Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Clayton Mitchell Allen Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joshua R. Allen Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Tyler Douglas Allen Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
George Almekha Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Osama Abdullah A Alqarni Engineering Management ME May 14, 7‑9 p.m.
Hee Tae An Microelectronic Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Matthew Richard Anderson Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Richard Anderson Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Zachary Thomas Angelli Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Adisree Ankolekar Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Adisree Ankolekar Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
David Alexander Anthony Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kelly Marie Appleton Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Nachiket Aradhye Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
John Ellis Archibald Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Noorzod Aripov Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Noorzod Aripov Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
John Spencer Arnold Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kevin Eugene Arnold Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Kevin Eugene Arnold Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Dylan Joseph Arrabito Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Christopher Douglas Atwood Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Ariel A. Austin Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Anthony Peter Bacchetta Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Nithin Balaramegowda Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 * Kiersten Ruth Barr Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Charles Doyle Bartholet Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Naif Saleh Basuluh Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Melissa Ann Bauer Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Olivia M. Beblo Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Cody James Beckwith Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kush Benara Microelectronic Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Zaviir Elijah Claude Berry Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Nicholas Andrew Besley Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Anush Bhandary Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Neil Sunil Bhasme Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Karan Sanjeev Bhatt Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Rukshar Abdul Bhisti Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Ali Binga Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Andrei Biswas Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Matthew Christopher Blanc Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Jayde Rose Blanchette Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Lekhana Bommireddy Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Gregory Paul Bond Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Omkar L. Borse Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Omkar L. Borse Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Emily Coleman Borza Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Destin Kellian Boukoro Moungabou Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Joel Daniel Branson Manufacturing Leadership MS May 14, 7‑9 p.m.
Meghan A. Britt Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Margaret Ann Brooks Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander Steven Brown Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kamil Bukum Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Lorna Burdick Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Carl Robert Burkhard Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Carl Robert Burkhard Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Collin Taylor Burkhart Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** William Valentine Burnett III Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Dalton Lee Burroughs Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Dalton Lee Burroughs Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Erin Claire Butler Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Hunter Buza Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Hunter Buza Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Kaylie Savannah Byrnes Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** William Byron Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Isabella Caico Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jon Jacques Calbet Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Liam James Callahan Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Katherine Cameron Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Mitchell Jeffrey Dugas Campbell Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Bahar Canga Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Bahar Canga Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Sarah Chandrika Cannon Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Alexandra Rebecca Capodicasa Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Daniel Alexander Capra Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Daniel Alexander Capra Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Michael F. Caruso Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Enzo Casamassima Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Joshua Christopher Casavant Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Maxwell John Castiglione Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Thomas David Catalano Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Benjamin Caton Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Dimitrios Chachlakis Electrical and Computer Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Felix Chamberland Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kishor Rajkumar Chandak Industrial and Systems Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Pooja Chandrashekar Patil Microelectronic Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Ajinkya Avinash Chandsarkar Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Luc Mulqueen Chartier Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Janardhan Purushottam Chaudhari Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Jessie Chen Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Jacob Jon Chesnes Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Jon Chesnes Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Jeffrey Patrick Chiappone Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Sierra Valerie Chimene Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Matthew Adam Chmiel Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Adam Chmiel Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Hyun W. Choi Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Angus Chow Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Emanuelle Chowdhry Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Rahnuma Rifat Chowdhury Microelectronic Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Matthew David Chuttey Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Marcus Liang Clark Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Carson Thomas Clarke-Magrab Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Mark Francis Connolly Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Mark Francis Connolly Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Kali H. Cook Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Benjamin Reid Copeland Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph John Corvelli Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Daniel Patrick Crosby Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Olivia Crouse Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Margaret Celyn Cruz Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 * Maura Katherine Cunningham Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Scott Abraham Czeck Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jordan D'Alba Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Vincent D'Angio Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Annamarie Michelina D'Aurizio Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Annamarie Michelina D'Aurizio Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Alexis Daesener Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Nathan Asher Dahar Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Nathan Asher Dahar Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Wesley Freeman Dahar Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander Daley Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Rhys Daunton Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Louis Paul De Souza Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Drew Michael DeBacco Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Drew Michael DeBacco Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Elijah Colt DeChane Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Brendon Eugene DeClerck Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Mehdi Dehghani Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Michael Conrad Deichmann Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Tristin Allan Del Vecchio Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ryan W. Delaney Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Dominick John DellaMarco Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sarah Marian DelVecchio Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Samantha Diane DeRosa Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Bhavesh Deshpande Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Saumitra Kishor Deshpande Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Connor James Devitt Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Connor James Devitt Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Andrew Richard Devries Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Andrew Richard Devries Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Abhisek Dey Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Eric Dimock Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Laura Elizabeth Discavage Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Laura Elizabeth Discavage Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Hope Elizabeth DiVello Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kara Dobrzynski Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kara Dobrzynski Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Bernard Dolan IV Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ramsey Martin Doolittle Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Rachel Kellie Douglas Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Michaela Beatrice Dow Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Michael Joseph Duncan Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Nathan Lamont Durham Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Darian Joseph Dzirko Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Darian Joseph Dzirko Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Patrick Ekeren Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Joshua Paul Eng Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Keegan John Evans Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Keegan John Evans Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** William Earl Fahy IV Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Collin Farmer Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Madison Margret Farrand Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Joshua Paul Farrin Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Anastasiia Fedorenko Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Cesar Felipe Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Raquel Beatriz Feliz Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kennedy Fellmeth Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kenji Louis Fishman Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Brook Lyn Fitzpatrick Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sean James Fitzpatrick Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander Christopher Fitzsimmons Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Caitlyn Love Fosnacht Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Marissa Anne Fox Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Christian A. Franco Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Christian A. Franco Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Derek Gagnon Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Zachary Mitchell Gansworth Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Bobo Gao Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Jason Thomas Garuccio Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kevin Gates Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Kevin Gates Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Jeff Gauronski Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Elliott Gengo Industrial Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Elliott Gengo Industrial and Systems Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Nicholas Phillip Genovese Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Connor Ethan Gerace Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Adam M. Giammarese Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Randall Gill Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Tyler Gitto Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Daniel John Giuliano Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Daniel A. Gladysz Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Ryan Gregory Glossop Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Nicola Giampaolo Giuseppe Gnecco Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Nicola Giampaolo Giuseppe Gnecco Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Sahil Kumar Gogna Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Sahil Kumar Gogna Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Athanasios Calvin Gogos Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jay Khushal Gogri Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jinil Bhavesh Gondalia Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Michael Gottcent Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Theodore John Gram Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Austin James Greenwood Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Pieter L. Griffin Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Zachery Griffing Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Michael J. Guglielmo Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Michael J. Guglielmo Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Hong Guo Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Jacob Gutwirth Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Cristina Guzman-Moumtzis Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Alexandra H. Gysbers Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Marguerite Anna Haas Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Nicole Patricia Hachmann Freundt Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jennika Mari Haining Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Walker Thomas Hare Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Tyler Hartensveld Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 ***§ Matthias Charles Hausman Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Andrew Robert Haverly Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Andrew Robert Haverly Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Rinnell Tamara Hazel Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Ben Briggs Hebert Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Ben Briggs Hebert Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Travis Neal Heiberger Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Connor Fitzgerald Henley Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Connor Fitzgerald Henley Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Bradley Scott Hermann Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Jack Raymond Hickson Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Lisa Jean Hildebrand Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Dawson A. Hilk Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Nicole Sheridan Hill Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Cole David Hornbeck Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Zadrian Kejie Huang Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jonathan Robert Hubbard Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Cameron Edward Hudson Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Noah James Hugunine Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
John Humphrey Lean Six Sigma Adv.Cert. May 14, 7‑9 p.m.
 *** Hannah Belle Husarek Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Hannah Belle Husarek Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Hushion Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Thymiane Louise Hyvert Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Md Sariful Islam Mechanical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Taylor Q. Jackson Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 *** Samantha Rose Jacobson Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Samantha Rose Jacobson Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Mason William Jaroslawsky Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
David Walter Jarvis Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Jordan John Jock Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Atulya John Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Atulya John Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Lorin Bradley Johnson Manufacturing Leadership MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Nathan A. Johnson Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Nathan A. Johnson Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
David Duane Jones Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kali Regan Juchem Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Kali Regan Juchem Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
John Christian Juhasz Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jonathan Ilunga Kabamba Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Muhammad Salahuddin Kabir Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 *** Nicolas Robert Kallio Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Nicolas Robert Kallio Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Nabiel Mohammed Kandiel Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Christina Marie Kaszuba Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Ryan Patrick Keeley Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Connor James Kennard Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ryan Paul Kent Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Lauren Elizabeth Kepenis Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Aaron James Kesner Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Lianna Shirley Ketcham Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** John Khabursky Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Hamza Fouad Khammash Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Shruti Mahendra Khandeparkar Industrial and Systems Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Rachel Khazanov Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Rachel Khazanov Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Jonathan Kamal Khoury Sustainable Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander Michael Kibbe Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Kimberly Kiefer Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Wonjae Kim Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Caleb Klaver Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alexa Hendy Kline Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * August Maximillian Koehler Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Mehmet Bugra Koksal Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kristin Komendowski Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jillian Grace Kopec Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 * Kristen Koral Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Grant F. Korensky Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Grant F. Korensky Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Reid George Kovacs Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Reid George Kovacs Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Nickolaus Gustav Krodthoff Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Stephen Scott Kronenberger Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Adam Michael Kruh Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Desmond Chin Ying Kuan Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph Andrew Kuchera Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Elizabeth Day Kuhlman Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Hendrik Kuhsel Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Diana Grace Kulawiec Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Emma Catharine Kurz Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Piers Ivan Kwan Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Piers Ivan Kwan Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Eric Louis L'Heureux Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Eric Louis L'Heureux Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Dennis Kai-Ching Lam Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Susan Elizabeth Lane Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Susan Elizabeth Lane Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Terra Carling Lanteigne Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Ellen Lavonne Larson Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Mauricio Lasso Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Mihajlo Lazarevski Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Mihajlo Lazarevski Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Han Gia Le Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Lucie Helene Jeanne Le Scolan Engineering Management ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kevin Lee Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Weihao Lei Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Scott Robert Lemay Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Gavin Lemieux Lewis Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
James D. Lewis Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Timothy Jerome Lewis Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kaiya Li Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Alex Liang Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Chandler Libby Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Katarina Lichak Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Hongda Lin Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Michael Lin Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Daniela Maria Lincoln Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Xiya Liu Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Yayu Liu Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Yayu Liu Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Nicole Lockwood Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Anthony Dean Lord Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Sarah Jean Loucks Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Collin Love Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Dara N. Lubin Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Gabrielle Elise Ludwig Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Gabrielle Elise Ludwig Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Raphael Luo Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Raphael Luo Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Charles Noah Lutz Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Sabrina Judith Ly Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Sabrina Judith Ly Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Isaac P. Lyautey Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Madison MacDonald Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Harshitha Machireddy Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Stefan Maczynski Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Stefan Maczynski Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Matthew Sean Madsen Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Sean Madsen Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Rohit Gaurav Manoj Kumar Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Jay Alfred Mantini Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Kaleigh Dion Marcotte Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Tara Christine Marshall Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Elijah Martinez Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Elijah Martinez Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Josiah Quinn Martuscello Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander William Maruna Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Deep Saran Masanam Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Richelle Marie Mason Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Xavier C Maxwell Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Katrina Mayer Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Justin Andrew Mccully Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Justin Andrew Mccully Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** William George McDermott Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kaylie Michelle McEntire Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph Michael McGuiggin Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Dylan James McIntyre Microsystems Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 * Conor Lawrence McKee Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Maxamillion McMahon Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Patrick S. Mcmore Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Carson McNatt Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Carson McNatt Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** John Patrick McNicholl Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
John Patrick McNicholl Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Karl Jacob McNulty Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Daniel Joseph Measer Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Manoj Meda Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Michael P. Medlar Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
 ***§ Logan Jacob Melican Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Andrew Henry Meyer Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Andrew Henry Meyer Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Gabriel Michon Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Gabriel Michon Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Alexander Robert Micket Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Matthew Millar Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Millar Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Abbi L. Miller Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Andrew John Miller Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Carter Jameson Miller Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Carter Jameson Miller Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Hayley Nicole Miller Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Vagish Mishra Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Alex James Mitchell Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph Thomas Mitchell Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Paul Joseph Moat Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Anmol Saiprasad Modur Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Noor Mohammad Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Noor Mohammad Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Eri Montano Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Madeline R. Mooney Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jared T. Moore Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Ethan Morris Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Ethan Morris Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Francisco Paul Morrison Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Stephen Frank Moskal Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Ximena L. Moua Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sivan Moyal Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Grace Elizabeth Muggeo Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Nikhil Reddy Mummadi Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Venu Mukesh Muppudathi Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Daniel Stephen Murphy Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Lucas Dale Murphy Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ryan Murphy Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Shane John Murphy Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Mutahir Mustahsan Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Pam M. Myers Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Pam M. Myers Sustainable Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Sarah Anne Nadzam Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Stephen James Nashburn Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Faizan Naveed Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Mychaela Lynne Navel Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Vu To Uyen Nguyen Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Tyler E. Nicholson Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Sarah Catherine Nick Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Animesh Dhananjay Nikam Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Joshua Thomas Noble Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Akash Nograiya Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
John Joseph Nolan III Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Stefan Peter Nortz Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Stefan Peter Nortz Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Charles A. Nystrom Jr Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Eleanor Jane O'Gorman Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Allan D. O'Mara Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Sarah Autumn Oakes Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Charles Jordan Okehie Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Aaron Leonard Olek Manufacturing Leadership MS May 14, 7‑9 p.m.
Kristin Marie Ostiguy Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Josiah Aaron Ottolini Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Josiah Aaron Ottolini Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Paul Wallace Owens II Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Connor Raef Ozment Schenck Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Benjamin Morgan Palmer Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jordan Christopher Palmer Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jefrin Jehanbux Palsetia Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Junru Pang Mechanical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Donald M. Pangrazio III Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Peter Papanicolaou Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sagar K. Parikh Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Chase Aaron Pastor Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
David Pastuch Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** David Pastuch Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Paavan Rangilbhai Patel Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Abhiraj Mangesh Patil Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Justin Luke Patrick Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Justin Luke Patrick Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Emelia May Paulisczak-Sidle Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Yasha Pavlovskiy Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Yasha Pavlovskiy Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Leia Anne Peffer Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Amado Lorenzo Pena Mallen Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Jared I. Peters Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Michael Stanley Peters Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Steven Yong Petrick Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
James Lee Petrocchi Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Craig Pettingill Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Abigail L. Pfentner Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Veronica Grace Philipps Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph A. Phillips Jr Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Amphaphone Phothisen Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Nathan Samuel Piazza Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Vishvam Arvindbhai Pipaliya Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Vishvam Arvindbhai Pipaliya Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Alexander J. Place Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Courtney Alexis Popielarz Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Daniel Joseph Porten Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Aaron Joseph Posner Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Savankumar Rameshchandra Prajapati Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Alex Woodle Ptucha Industrial Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Alex Woodle Ptucha Sustainable Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Irfan Rafi Punekar Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Irfan Rafi Punekar Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Alex John Purington Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Alex John Purington Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Prithvi Raj Pyata Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 * Sofía Quiñones Cruz Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Sofía Quiñones Cruz Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Ryan Radicello Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sujith Kumar Reddy Raigari Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Divya Rajasekaran Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Srinivas Sourav Rallapalli Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Jason Ramsden Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Benjamin Richard Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Benjamin Richard Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Shane Matthew Rickard Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 *** Matthew Rigby Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Dillon Jude Riggs Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Dillon Jude Riggs Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Kevin Matthew Rinehart Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Kevin Matthew Rinehart Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Megan Lea Ritting Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Zachary John Roberts Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Melissa Grace Rockhill Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Brianna Root Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Christopher A. Ross Sustainable Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Justin S. Ross Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Justin S. Ross Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Federico Rueda Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Federico Rueda Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Eric Marshall Ruhl Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Victor Robert Runeare Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Abhijit Ramesh Rupnar Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Lucas Rusin Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joseph Thomas Rutalis Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Alexis Ryan Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Alexis Ryan Sustainable Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Matt Ryan Industrial Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Matt Ryan Industrial and Systems Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Tatyana Kevina Ryan Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Daniel Eli Saber Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Daniel Eli Saber Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Neharika Mahesh Sadhwani Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Abbey Elizabeth Saia Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Fatemeh Salemizadehparizi Mechanical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Maxwell Sample Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Mickaela Samuel Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Jacob David Samuelson Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Jacob David Samuelson Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Joseph Albert Samuelson Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Kobe Allen Sanders Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Michael David Sandway Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Patrick Santorella-Doyle Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jake Henry Sarver-Verhey Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Jake Henry Sarver-Verhey Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Edward Sauleda Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
David T. Saxum Microelectronic Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Walter Philip Schaertl Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Kimberly Michelle Scheer Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Olivia Viola Scheibel Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Garrett M. Schie Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
William Thomas Schiesswohl Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Richard Schnaufer Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Jeffrey James Schoepfel Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Daniel Schonfeld Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Jonathan E. Schultz Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Michael Schultz Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Rachel Anne Schwall Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Jeffrey Daniel Seamon Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Connor Christopher Seavey Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joshua Serkes Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *§ James Moncrieff Shackley Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Rohan Ketan Shah Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Faizal Sattar Shaikh Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Ismail Sharief Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Samuel D. Shelmidine Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Samuel D. Shelmidine Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * William Donelson Sheppard Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
William Donelson Sheppard Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Malcolm V. Sherman-Godfrey Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Brian Shi Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Morgan Shine Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Caleb Matthew Shouse Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Maharshi Yogeshbhai Shukla Mechanical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Shoomiren Singh Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Rishmithaa Sivakanthan Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Alexander William Smart Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Anna Helena Smiechowski Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Ian James Smith Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
James Stephanos Smith Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Michael Francis Smith III Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Taylor Renae Smith Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Taylor Adrianna Smith Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Taylor Renae Smith Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** James William Snedecor Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Julia Amalia Solinas Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Saurabh Mahendra Sonje Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Andre David Sonnenberg Manufacturing Leadership MS May 14, 7‑9 p.m.
 * Jakob Michael Southern Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Cameron Stephen Spite Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Aswath Sridhar Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Daniel F. Stafford Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Brooke L. Stanley Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Brooke L. Stanley Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Riley Brooke Starr Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Riley Brooke Starr Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Jordan Nash Steiner Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Thomas Robert Strawderman Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Rolf Eric Strobel Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Rolf Eric Strobel Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Alexandra Mary Struminger Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Matthew Leo Sullivan Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * William Swanson Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Tyler Austin Lippe Swidler Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Courtney Lynn Swinehart Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Lauren Elizabeth Switalski Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Maiwand Takoor Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Maiwand Takoor Industrial and Systems Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Sanjiv Talwar Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Lisa Star Tang Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Marianne Therese Minana Tantuico Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sorin Afoni Tatah Sustainable Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Darshith Taullur Muniswamy Naidu Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Kenan J. Tautges Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 ** Anna Grace Taylor Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Atharva Arun Tembe Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Clayton Jackowski Terry Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Clayton Jackowski Terry Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Ketan Prakash Thakur Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Srushti Kiran Thakur Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Asamaporn Thienwijitchay Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Vijay Gopal Thirupakuzi Vangipuram Microelectronic Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *§ Dhanya Thiyagarajan Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * George Mika Thompson Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Jack Thomas Tighe Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 § Anna Christine Tilstra-Smith Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Ethan Tola Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Ethan Tola Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Tejaswi Abhirama Krishna Kumar Tondapu Engineering Management ME May 14, 7‑9 p.m.
Nick James Trumper Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Nick James Trumper Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Mark Truskinovsky Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Henry David Turcotte Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jon Turinese Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Pravit Tuteja Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Chad Erich Uckermark Mechanical Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
 *** Jacob David Ultzhoffer Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Sai Karan Reddy Uppugalla Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Vaishali Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Reece T. Van Doren Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Hannah Laine Van Fleet Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Colin James VanDemark Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ***§ Nicole VanOstrand Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Cristian Vargas Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Alejandro Vasquez-Lopez Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
George Leonidas Vassilaros Industrial and Systems Engineering ME May 14, 7‑9 p.m.
Jahnavi Venkat Vatti Computer Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Sundararaman Velayutham Electrical Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Luc Velie Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Jillian Rebecca Vertucci Industrial Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Brandon Vosbury Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Chad Andrew Wake Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Chad Andrew Wake Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 * Garrett Charles Waldron Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 *** Steven Patrick Walker Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Shuqiang Wang Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Suyu Wang Electrical Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Suyu Wang Electrical Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** Timmy Wang Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Kate Victoria Weidmann Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Marc Weinstein Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Tali Alex Weinstein Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Amanda Grace Weiss Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ivelin Mitkov Western Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Victor Mitkov Western Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Mitchell Raymond White Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Sara Pearl Whitney Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Jacob Darren Wildt Industrial Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Jacob Darren Wildt Engineering Management ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Anjali Margarite Williams Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 **§ Braedon Parker Williams Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Maxwell Casey Williams Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Gina Wilson Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Ian Robert Wilson Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Joshua L. Wilson Computer Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Brendan Connor Wing Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Tyler John Winship Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Trenton Witham Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Christopher Gurniak Witmer Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Benjamin Emmanuel Wolfrom Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Terry L. Wormuth Product Development MS May 14, 7‑9 p.m.
Catherine Wright Industrial and Systems Engineering MS May 14, 7‑9 p.m.
Kaitlyn Joann Wzontek Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Benjamin Ryan Yager Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Benjamin Ryan Yager Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Eloy Yague-Spaude Engineering Ph.D. May 14, 7‑9 p.m.
Ph.D. Ceremony: May 15, 2‑3 p.m.
Rui Yang Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Matthew Gene Yee Mechanical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Ryan Yeh Computer Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Ryan Yeh Computer Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Chiara Santina Young Biomedical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
Chengxuan Yu Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 ** Ricardo Enrique Yupanqui Rivera Industrial Engineering BS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
Ricardo Enrique Yupanqui Rivera Industrial and Systems Engineering MS (BS/MS group) May 14, 7‑9 p.m.
 *** Emily Zebrowski Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Emily Zebrowski Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
Brandon Zeng Electrical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
 * Brandon Zhang Chemical Engineering BS May 14, 7‑9 p.m.
David Ziminsky Mechanical Engineering ME (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.
 ** David Ziminsky Mechanical Engineering BS (BS/ME group) May 14, 7‑9 p.m.